CH Series Outdoor LED Screen High Waterproof IP65 and Curved Interlocking Design for Events
Подробная информация о продукте:
| Место происхождения: | Китай |
| Фирменное наименование: | Charming |
| Сертификация: | CE, ROHS, LVD, EMC, CB, BIS, UL |
| Номер модели: | ЛУ-40 |
| Документ: | CH SERIES P3.91.pdf |
Оплата и доставка Условия:
| Количество мин заказа: | 10 шт. |
|---|---|
| Цена: | Подлежит обсуждению |
| Упаковывая детали: | Картонный ящик, деревянный ящик, летный кейс |
| Время доставки: | 30 рабочих дней после оплаты |
| Условия оплаты: | L/C, T/T, Western Union, PayPal, наличные |
| Поставка способности: | 500 шт в неделю |
|
Подробная информация |
|||
| Серый уровень: | 14-16бит | Рабочая температура экрана: | -20 ~ 60 ℃ |
|---|---|---|---|
| Расстояние просмотра: | >3,91 м | Рабочая влажность: | 10%~90% относительной влажности |
| Выделить: | Outdoor LED screen waterproof IP65,Curved LED video wall interlocking,Outdoor LED display for events |
||
Характер продукции
CH Series Outdoor LED Screen for Concert Stages and Rental Events
Professional outdoor LED display solution offering exceptional performance for rental events with ultra thin lightweight curved interlocking design and IP65 waterproof rating.
Product Features
Ultra-thin Design
- Only 84mm thickness for regular and curved cabinets, 87mm for flexible cabinets
One-click Degaussing & Front/Rear Maintenance
- Magnetic modules with spring-loaded captive screws and handle for quick removal
Special Handle Design
- Single operator can handle lifting, removal, and installation
Full Range Interlocking
- Regular, curved, right-angle, flexible, and 45° beveled cabinets can interlock in various configurations (straight, curved, offset, irregular)
Adjustable Curvature
- Regular, curved, right-angle, flexible, and 45° beveled cabinets can interlock in various configurations (straight, curved, offset, irregular)
Product Parameters
| Parameter | P3.91 |
|---|---|
| Pixel Pitch | 3.91mm |
| LED Configuration | SMD1921 |
| Pixel Density | 65536 dot/m² |
| Module Size | 250×250mm |
| Cabinet Size | 500×500×84mm |
| Cabinet Weight | 7.9KG |
| IP Rating (front/back) | IP65 |
| Viewing Angle | 120° |
Хотите узнать больше подробностей об этом продукте



